S Kastrinom sva danes zavila proti Zelenici preverit razmere. Na vstopu v Rožičevo, sva ugotovila, da idealnih razmer ni, saj je bil sneg bolj kot ne samo poprhan čez skale. Ker nisva želela sestopit nazaj, da bi prišla v Osrednjo grapo, niti se nama ni dalo gazit grape na SZ greben, sva ubrala varianto (prvenstveno?) proti Direktni in po njej na vrh. V Direktni je snega dovolj skoraj za smučat, vendar je kložast in ne vzbuja zaupanja.

Z vrha sem se odsmučal v zelo dobrih razmerah po Osrednji grapi (nič ni ledeno in dovolj ga je za smučanje tudi v zgornjem delu). Ko prideš iz ozkega dela Osrednje ven se začne skorja, ki pa ni bila preveč moteča. Sonce in smučanje do 3 m od avta so naredili dan popoln.
Najina vstopna varianta:
Več slik na:
https://picasaweb.google.com/1165089668 ... directlink