Če "lokalna avtoriteta" (Iztok B.), povabi na dobro plezarijo, je seveda že kaj na tem.....Ja res je slap izreden, dostopa skoraj ni omembe vredno (deset minut), sestopa do pod slap petnajst, pa še deset do avta...Sveča pa strma, se strinjam z Izijevo oceno, da je težja kot npr.Janina v Iškem (4-), glede na to, bi ji jaz dal 4+.
Spodnji del je super led, v osrednjem in zgornjem (najstrmejše), pa je kar svečkast, pa dosti luknjast,zato ni nujno da okli vselej ostanejo kjer bi si želel....Izstop iz sveče je zelo lep z dovolj in dobrim ledom.Zgoraj sem sestopil desno (Izi levo), tko da so sedaj sledi na obe strani.Sestop po gozdu je siten (listje pod snegom), vendar ne preveč strm (samo 2-metrski del z obrazom proti strmini), pa hiter (15 min.)
Seveda priporočam plezanje v navezi, vsekakor bi jaz vzel najdaljši vijak (22 cm), ker je led precej votel...
https://picasaweb.google.com/1091719430 ... okovaSveca#