Desna grapa v dolini Korito
Z Rokom Kovačem sva se včeraj popoldan zapeljala do doline Korito, ki je nižje kot Jezersko in je bilo zato malo lepše vreme in malo manj vetra, vseeno pa zelo mrzlo. Torej skoraj idealno glede na situacijo v gorah. Da je res mrzlo se vidi, ko hodiš ob skoraj popolno zamrznjenem potoku Koritarica. No, ko prideš do prvega slapa v dolini na desni strani, takoj za mostom, ki sicer še stoji na tračnicah, a bi bilo bolj da bi ga prestavili v kak film Stephena Kinga(American author of contemporary horror) si pod stometrskim slapom Desna grapa, ki je lepo narejen in ima soliden led. Navezana na 45m-sko vrv sva naredila 4 kratke raztežaje. V zadnjem raztežaju je najbolj strmo(70 stopinj). Sestop je spust po vrvi.
Dobra volja skrajša pot.
Slike iz Desne grape lahko pogledaš v VIHARNIK-ovi galeriji na tem naslovu.
http://www.hribi.net/trenutnerazmere.as ... 10&id=2365
http://www.hribi.net/trenutnerazmere.as ... 10&id=2365
Dobra volja skrajša pot.
...še ena fotka mosta 50m pred Desno grapo v dolini Korito v vsej svoji veličini... ..., a se po teh tračnicah še hodi? Sam vem, da sem hodil pred dvema desetletjema samo mislim, da je bilo takrat več desk na koncu mosta.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
