južne strani naših hribov že precej načenja pomlad, tura na Kredarico iz Krme me je danes kar razočarala, dilce se nosi občutno preveč, čez gozd v Vrtači ni nič snega, tako da se tudi s psi ne da hodit, višje je seveda bolje, strnjene snežna odeja se začne na Malem Polju, do tu se tudi brez težav prismuča, nižje pa še par sto metrov "lomljenja" čez borovce in grmovja.Novozapadli sneg se začne pri Planini zg.Krma, na Kredarici pa ga je slabih dvajset centimetrov, je totalno sprijet s podlago, za smučanje pa izredno "počasen", ne vem če sem že kdaj smučal tako počasnega.Iz strmih delov se še plazi , in to že ob osmih zjutraj, zato je treba imeti "oči na pecljih".Kurica je zelo lepo smučljiva in ne splazena, je pa ta del zaradi strmine postregel z najboljšo smučarijo danes.Nad Snežno konto in levo od Kalvarije se je plazilo za mano (moker sneg), pod pastirsko bajto gre zaenkrat še dokaj udobno, pod Draškimi vrhovi pa ni več možno smučati.
par fotk na spodnji povezavi
https://picasaweb.google.com/javorsek.j ... 3977913682
