Baba
Objavljeno: 11 Feb 2008, 14:42
Tickotu se ne da pisat, pa bom jaz malo več. Plezali smo Novo centralno, Arne, Čokl, Brin, jaz, pod tatežkim cugom sta nas ujela Davor in Matic. Razmere seo bile krasne, na plate naliman sneg. Trd, kjer je bilo strmo, drugje pa zadovoljiv. Celo nekaj ledu se je našlo. Zgornja dva raztežaja sta postregla z nekaj skalne plezarije. Pa pol smeri je bilo na soncu, tako da je bila uživancija (in dehidracija) popolnejša.
Detajl smeri je tvoril sestop. Tisti, ki ste ze kdaj sestopali z V. babe, veste, kako zoprn je greben proti M. babi in naprej. Nezavarovan in izpostavljen. Zdaj je bil pa še zalit z nepredelanim mokastim snegom, ki se je pod vsakim korakom sesedal in plazil. "Tole bo pa en fanki sestop" je na začetku grebena rekel Matic. In res, eno uro in pol smo se plazili po grebenu; vsake toliko je adrenalin špricnil po žilah, ko je kaka stopinja popustila, ko ti je v roki ostala kakšna šalca, za katero si se lovil. V glavnem smo jo dobro odnesli, Ticko je greben plačal z enim od cepinov. Sončni zahod na grebenu je bil fantastičen. Do avtov smo se seveda privlekli po trdi temi.

spodaj je bil sneg lepo naliman na plate

skoki so bili trdi

Čokl sredi detajla

zadnje dva raztežaja smo praskali in stiskali

na vrhu se matic in davor nista mogla zmenit, kdo je bolje plezal; ticko je pretil s fotičem, davor nazaj s štrikom


SESTOP
http://picasaweb.google.si/stefan.wrabe ... VelikaBaba
Detajl smeri je tvoril sestop. Tisti, ki ste ze kdaj sestopali z V. babe, veste, kako zoprn je greben proti M. babi in naprej. Nezavarovan in izpostavljen. Zdaj je bil pa še zalit z nepredelanim mokastim snegom, ki se je pod vsakim korakom sesedal in plazil. "Tole bo pa en fanki sestop" je na začetku grebena rekel Matic. In res, eno uro in pol smo se plazili po grebenu; vsake toliko je adrenalin špricnil po žilah, ko je kaka stopinja popustila, ko ti je v roki ostala kakšna šalca, za katero si se lovil. V glavnem smo jo dobro odnesli, Ticko je greben plačal z enim od cepinov. Sončni zahod na grebenu je bil fantastičen. Do avtov smo se seveda privlekli po trdi temi.
spodaj je bil sneg lepo naliman na plate
skoki so bili trdi
Čokl sredi detajla
zadnje dva raztežaja smo praskali in stiskali
na vrhu se matic in davor nista mogla zmenit, kdo je bolje plezal; ticko je pretil s fotičem, davor nazaj s štrikom
SESTOP
http://picasaweb.google.si/stefan.wrabe ... VelikaBaba