Begunjščica

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
abalakov
Prispevkov: 55
Pridružen: 05 Feb 2005, 11:25
Ime in priimek: KRANJ - ?ajn Miha

Danes sem se odločil da grem že navsezgodaj pogledat v Begunjščico, kako kj zgledajo grape. Pogled od spodaj ni bil kaj preveč obetaven, saj je na melišču zelo malo snega, tako da je zunaj večji del skal. Po napornem dostopu da grape, me je tam pričakala lepša slika. Takoj na začetku malo praskanja, potem pa dokaj dobro predelan sneg do vrha. Na vrhu malo pomrznjenih trav in že sem zunaj.
Vreme je bilo enkratno. Sicer zelo mrzlo, ampak lepo. Če nebi tako zelo pihal, bi blo že kičast. 8)
Sestopil sem po Šantancu, kjer tudi ni snega v izobilju. Zaradi pomanjkanja snega, je bil najtežji del dostop do grape.
Skratka lepa tura za pred službo (3 ure od avta do avta).
Vidu sem tudi štiri intuziaste, ki so šli proti Vrtači, ampak mislm da je tm situacija podobna. Še manjka mal snega. Sam sem bil tam pred 14. dnevi, pa je bil en skok čist kopen.

l.p Miha
Uporabniški avatar
abalakov
Prispevkov: 55
Pridružen: 05 Feb 2005, 11:25
Ime in priimek: KRANJ - ?ajn Miha

Ja sem pozabu napisat, to je bla osrednja grapa.

Miha
Odgovori