A bodo hribi kam ušli???

Oprema, strokovni članki, nasveti... in še kaj koristnega
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

berem in poslušam poročila o Begunščici in Prestreljeniškem oknu...pa sej ne vem;


" nimam besed", ker tudi če jih imam nič ne zaležejo??


http://www.grzs.si/?MenuID=1&NewsID=932
Džoni
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Džoni
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

It's a free country :?
Myspacebuttonisbroken
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Ja res je...pa Slovenščina je uradni jezik...v tej deželi!!
Džoni
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Pa to: http://www.gore-ljudje.net/novosti/87838/
na avstrijskem Koroškem. Sem prebrala, ko smo se vrnili domov iz varnih Višarij nedaleč stran.
PS: Bodite pozorni na podpisnike, avtorjev avstrijske GRS pravo malo morje, med njimi tudi njihov odvetnik. Samo tko povem, ker bo verjetno kmalu tudi pri nas tako. :? Kar je hotel Davor rečt, je mogoče to, da živimo v svobodni deželi, ampak tudi tukaj pravna odgovornost obstaja, do sebe in do ljudi okrog nas. V drugih alpskih deželah postaja tudi gorništvo vedno bolj pravno regulirano (oprema, varnost), pri nas pa, spet, bo do tega prišlo z manjšim zamikom verjetno. Takle mamo.
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
macandcheese
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Nov 2010, 16:10
Ime in priimek: Laura

jst pa mislm, da bi blo fajn če bi si mal prebral tole:
http://www.gore-ljudje.net/novosti/8783 ... 0101010000
nekak se mi zdi bolš če bi se mal pogovarjal o nesrečah ki se dogajajo, jih analiziral in od tega kej odnesl. bolš to kot pa da prek foruma vsak svoje frustracije sprošča.
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Laura,zakaj se na splošno vsi Slovenci začnemo ukvarjati s problemom, takrat ko je za nekoga že fejst prepozno...Sredi prejšnjega tedna sem šel na Blegoš pogledat in preverit kakšne so razmere tam gor (poglej si prispevek pod "Blegoš", pa preberi si moj komentar na našem forumu)...saj že vse skupaj deluje kot da sem "jasnovidec", pa nisem...mogoče sem "le" vsak drugi dan v hribih pa gledam, pa opazujem, pa se mi zdi da kar dobro poznam mantaliteto "hribovcev"..."saj ne bo bolelo, pa četudi gre kaj narobe!! Pa boli in to precej.Prevečkrat sem bil zraven ko se oklepajo bilke, da bi živeli...
Ampak za nekoga je smešno da grem na Blegoš....pa za nekoga smo GRS-jevci "stara šara", zmeraj smo pa tam nekje da pomagamo ko se polomijo kosti, ko teče kri..ko se umira!
Pred tedni smo s ferajnom v Tivoliju vadili z žolnami...pa ni bilo gužve...pa tudi če gremo ju3 kj druzga povadit je ne bo...vsi vse vedo??

P.S.hvalabogu so še takšni(e) kot si ti, ki bi radi(e) kaj spremenili(e) na bolje, je pa dobro čimprej spoznati da smo v manjšini...
Džoni
Uporabniški avatar
gasperv
Prispevkov: 123
Pridružen: 18 Okt 2010, 06:55
Ime in priimek: gašper vidmar

macandcheese napisal/-a: nekak se mi zdi bolš če bi se mal pogovarjal o nesrečah ki se dogajajo, jih analiziral in od tega kej odnesl.
se strinjam...
kaj je pa prav in kaj bi moralo bit prav - je pa večen problem..
vsak po svoje..
jaz nasvete vedno vzamem za dobro in se rad naučim kaj novega
Če človk ni prjazn tud hrib ni lep.
Matej85
Prispevkov: 28
Pridružen: 25 Dec 2012, 12:47

Večina, ki jih zanima zimski šport v gorah je obveščena o snežnih razmerah in nevarnostih, so pa izjeme, kot kaplja v morje pri voznikih k se vozjo po napačni strani AC. :shock:
Sej na Begunjščici so zdej tud smušal po S strani, onadva pa proti Prevali.
Matej85
Prispevkov: 28
Pridružen: 25 Dec 2012, 12:47

javoršek napisal/-a:pa za nekoga smo GRS-jevci "stara šara", zmeraj smo pa tam nekje da pomagamo ko se polomijo kosti, ko teče kri..ko se umira!
Na žalost nekateri tako mislijo, ampak jaz vas spoštujem kar že delate. Le kdo nas bi prišel rešit, če ne vi GRS, večinoma sam zahajam v gore, tud brezpotja in kakšno lažje plezanje do II mogoče III (skoki). Težko je bit sam za vse in ravno zaradi tega je mene včasih strah ne pa da bi kam zašel ali pa kakšna prepadna mesta.
Odgovori