
Dostop smo po priporočilih lokalca Belharja opravili prek Dolge njive na sedlo pod Turnom nato pa na avstrijsko stran, po zanimivi ferati pod steno. (Obstaja tudi Malenškova varianta pristopa - iz avstrije, ki jo kanimo preizkusiti naslednjič)

S Samom sva se zapodila v smer Karantania 2000. Na sliki Molek fajta prvi cug, ki nama je pošteno dal vetra, pač bo treba še enkrat prit, da tole sfrikamo (kar pa ne bo problem, glede na to da je skala odlična, stena pa popoldne obsijana s soncem in zato aktualna tudi kasneje v sezoni)

in že je tle zadnji cug, čista uživancija!

Na vrhu pa še, kaj drugega kot pa FUKAAAAAAAT

