Koschutnikov turn

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
merman
Prispevkov: 464
Pridružen: 10 Mar 2005, 10:08
Ime in priimek: matevž jerman

V nedeljo smo Ana, Eva, Samo in moja malenkost odšli plezat v Košutnikov turn.
Slika
Dostop smo po priporočilih lokalca Belharja opravili prek Dolge njive na sedlo pod Turnom nato pa na avstrijsko stran, po zanimivi ferati pod steno. (Obstaja tudi Malenškova varianta pristopa - iz avstrije, ki jo kanimo preizkusiti naslednjič)
Slika
S Samom sva se zapodila v smer Karantania 2000. Na sliki Molek fajta prvi cug, ki nama je pošteno dal vetra, pač bo treba še enkrat prit, da tole sfrikamo (kar pa ne bo problem, glede na to da je skala odlična, stena pa popoldne obsijana s soncem in zato aktualna tudi kasneje v sezoni)
Slika
in že je tle zadnji cug, čista uživancija!
Slika
Na vrhu pa še, kaj drugega kot pa FUKAAAAAAAT
Slika
pučas pa z´andahtjo!
Odgovori