Dolomiti & Zillertal

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Evil Eve
Prispevkov: 199
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:30
Ime in priimek: Eva Grosek

S Shukranom sva se pretekle dni potepali v družbi Štefana in njegovih kompanjonov.

Najprej smo se ustavili v Dolomitih. Prvi dan sva z Arnetom na čelu splezali smer Neuer Südpfeiler, 200 m, (7-/7) v prvem Selinem stolpu, jaz A0.

Drugi dan je bil dan za res lepo smer. Zapeljali smo se do stene Sass da Ciampac in plezali smer Alte Südwand. Smer je dolga 500m, težave ne presežejo petice.
Arne je tokrat plezal z Mitjo, midve pa za njima. Ker Ana pleza boljše od mene, sva si smer razdelili po težavnosti, jaz sem naprej plezala spodnjo polovico, Ana pa zgornjo. Trudili sva se, da sva dohajali fanta pred nama.

Smer ni kaj prida opremljena, zato so nama frendi prišli še kako prav.

na vrhu
Slika

Po parih dneh smo se prestavili v dolino Zillertal v okolici Innsbrucka.
Tam naju je gora še enkrat poklicala, a ji nisva znali prisluhnit. :)
Sva pa frikali in balvanirali v super kul granitu, kar pa tudi ni slabo.
... da začutim, da živim...
Odgovori