AŠ 2013/2014 - Izlet

Obvestila in objave šol.
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

KONDICIJSKI IZLET


V nedeljo 17.3 bo kondicijski izlet. (verjetno) gremo na Čaven (Modrasovec) iz Lokavca, definitivno bomo lokacijo potrdili pred odhodom - glede na vremenske razmere. Od opreme ne bi zgubljal besed, rabite osnovno planinsko opremo, imejte sabo kaj za preoblečt, zna padat dž, zato kakšna vetrovka ne bo odveč.

Dobimo se na Grudi, kjer se razdelimo po avtih (je dobro če se dogovorite že prej), ob 8-ih odrinemo (brez zamujanja!).


Slika
Zadnjič spremenil Spasiba, dne 22 Mar 2013, 12:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Myspacebuttonisbroken
meri
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Mar 2013, 00:49
Ime in priimek: Ljubljana

"Potovanje skozi letne čase", to bi bil najprimernejši opis naše prve ture, na Čaven. Zjutraj še povsem spomladanska panorama s cvetočimi drevesci in trobenticami se je tekom našega vzpona prelevila v ekstremno zimsko odpravo kjer smo meglo lahko skoraj da ne vohali - torej imamo opravljen že en zimski in en spomladanski izlet =). Za tiste, ki jih zanima kaj smo videli na vrhu, lahko razgled opišem slikovito a preprosto: poglej v steno/strop.
"Za konec pa, da se odpravi meglo sivo, spijemo še kakšno pivo" 8]
meri
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

NAVEZOVANJE NA PAS, VAROVANJE, PLEZANJE TOP ROPE


Prvi plezalni izlet bo v soboto 23.3! Dobimo se ob 8ih na parkirišču P+R na Dolgem mostu. Gremo v plezališče Napoleonika v Italiji.

Od opreme rabite čelado, pas in plezalke. Če komu kaj manjka, naj mi pošlje sms.

Slika
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

VAROVANJE, PLEZANJE NAPREJ, PREVEZOVANJE


Kaže da v nedeljo celo ne bo deževalo, tako da gremo plezat. Gremo na primorsko, verjetno v plezališče Doberdob v Italiji. Dobimo se ob 8.00, 7.4. na Grudi!

Od opreme rabite:
- čelado
- plezalni pas
- plezalke
- eno vponko z matico

ostalo prinesem jaz
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Prilagam nekaj materiala, ki se nanaša na včerajšnji izlet:

- varovanje pri športnem plezanju: http://alpirocnik.rasica.org/index.php/ ... m_plezanju
- prevezovanje: http://alpirocnik.rasica.org/index.php/Prevezovanje




Vrste svedrovcev v urejenih športnih plezališčih:

lepljeni svedrovec (pogovorno: ''lepljenec'') - prevezovanje dovoljeno
Slika


ekspanzijski svedrovec (pogovorno: ''svedrovec'') - prevezovanje NI dovoljeno !
Slika



Najpogostejše vrste sidrišč v slovenskih plezališčih:


sidrišče z vponko
Slika


sidrišče z rinko
Slika


''prašičji repek''
Slika





še malo za občutek kaj je dobro in kaj ni
Slika


vir slik: internet, KŠP
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

VAROVANJE, PLEZANJE NAPREJ, SPUST OB VRVI

V soboto, 13.4. bo še en izlet v plezališče, gremo v Rovinj. Poleg plezanja naprej bomo vadili spust ob vrvi. Od opreme rabite:

- potni list ali osebno izkaznico !
- čelado, pas, plezalke
- 2 vponke z matico
- 120 cm prešito nalonsko zanko
- 1 m pomožne vrvice (premera 6 mm)
- počasi si že kupite varovalo (Reverso, ATC)

Dobimo se na Grudi ob 8.00


Jaz in še nekaj plezalnih kompanjonov bo zvečer prespalo v bližnjem plezališču Limski kanal, kjer bomo v nedeljo tudi plezali. Lahko se pridružite, potrebujete spalko in podlogo, pa seveda kakšno pivo, s katerimi boste podkupili inštruktorje, da vam bodo v nedeljo nepeljali kašno smer.

Slika
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Izlet v Paklenico BO ta vikend, 18-19. 5. Sem iskal ugodno vremensko napoved in jo le našel:

Slika


Več informacij še danes na forumu
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

PLEZANJE VEČRAZTEŽAJNIH SMERI - PAKLENICA


Takole, kljub ne popolni vremenski napovedi je predviden izlet ta vikend (18-19 maj). Plezali bomo v kanjonu Paklenica, spali pa v kampu Aniča kuk (v vasi Stari grad zaviješ proti kanjonu Paklenica - glej tablo NP Paklenica, po cca. 500 metrih je kemp na levi strani ceste), rabite kamping opremo (šotor, spalka, podloga), kemp ima svojo kuhinjo s hladilniki ampak zna biti gužva, zato (če imate) prinesite svoj huhalnik in posodo. Obstajajo tudi apartmaji (za pusije), morate si rezervirati sami. Cena kempa je 6€/dan, apartma cca 15€/dan. Plačati je potrebno tudi vstop v kanjon kar znese 90 podlasic za 3 dni, vstop za 1 dan vam tako ostane, lahko ga porabite v treh mesecih ali pa podarite komu, ki bo še ostal.

Priporočam da pridete že v petek zvečer, jutranjci pa morate bit v kempu ob 8.00 zjutraj če hočete plezati v soboto, aja pa če pridete v soboto zjutraj prej obvezno sporočite, da se vam dodeli inštruktor.

Kar se tiče plezalne opreme, obvezno rabite
- čelada, pas, plezalke
- 120 cm prešita najlonska zanka
- 4 vponke z matico
- varovalna naprava (reverso, ATC)
- 2x po 4 m pomožne vrvice (debeline 6mm)
- 1 m pomožne vrvice za samovarovanje

Od ostale osebne opreme vam ne bom preveč pametoval, za v steno je fino če imate manjši nahrbtnik do 20 l, pa športno obutev in obleko (dolge hlače), pripročam še kakšno lahko vetrovko za primer neviht, ki so kljub moji fenomenalni vremenski napovedi kar verjetne.


Več info:
http://www.paklenica.hr
http://www.vrijeme.hr
http://www.crotouristguide.com/smjestaj ... igrad-s145
četrtek na ferajnu
Myspacebuttonisbroken
meri
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Mar 2013, 00:49
Ime in priimek: Ljubljana

Živ!
Mene pa zanima, če bi šel kdo v nedeljo nazaj že enkrat dopoldan, tako da bi bili okoli 14.30 že nazaj v Lj? To omeni, da bi mogli it plezat zgodaj zjutraj, ampak baje bo to tako ali tako treba, ker se bo potem vreme sfižilo... =) Avto lahko tudi jaz zrihtam, če koga zanima.
Lp meri
meri
Mlinx
Prispevkov: 15
Pridružen: 28 Mar 2013, 08:48

Hellow,

odlično! Vreme bo, če ne ga bomo pa naredili. V glavnem če je še kdo zainteresiran je plac še za dva pusija v apartmaju. Jaz sem za naju že rezerviral. Če sta notr dva je 25 EUR/noč če ne pa 35 EUR/noč za štiri.

Aja za prevoz tud še prosto oz se komu pridružva.

Javte

Ps.: a kdo ve če majo tud kakšn žar, da spečemo enega vola?

Lp,

Matej
bole
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Maj 2013, 09:28
Ime in priimek: Borut Levstek

Živjo, bi šel kdo mogoče dol šele v soboto dopoldne? Pa se magar še do pondelka ostane?
Lp, Borut
meri
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Mar 2013, 00:49
Ime in priimek: Ljubljana

če kdo rabi prevoz lahko pride v petek ob 17ih na Grudo, mam še 4 prosta mesta =) pa fino bi bilo da sporoči, kdor misli priti.

hawk!
meri
Zenf
Prispevkov: 115
Pridružen: 22 Jun 2010, 21:03
Ime in priimek: vozi misko

Mlinx napisal/-a:Hellow,

odlično! Vreme bo, če ne ga bomo pa naredili. V glavnem če je še kdo zainteresiran je plac še za dva pusija v apartmaju. Jaz sem za naju že rezerviral. Če sta notr dva je 25 EUR/noč če ne pa 35 EUR/noč za štiri.

Aja za prevoz tud še prosto oz se komu pridružva.

Javte

Ps.: a kdo ve če majo tud kakšn žar, da spečemo enega vola?

Lp,

Matej
žar majo preverjeno :D :D :D
ja nisam odavde.....
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Plezalni vikend v gorah je predviden v vikendu 6-7.7.2013 (če bo vreme). Gremo na Korošico.

Več informacij sledi čez dva tedna... Do takrat plačajte šolo v celoti.
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

PLEZANJE ALPINISTIČNIH SMERI V GORAH


Rahla sprememba plana, namesto Korošice, bomo matičarji razgrajali v okolici koče na Klemenči jami, kjer bomo plezali v okoliških stenah Ut, Krofičke, Ojstrice, Škarij, ... Torej v soboto 6.7. ob 7.00 uri se dobimo pred kočo, od kod se bomo razkropili po okoliških stenah. Priporočam pa prihod v petek popoldne/zvečer.

Do Logarske doline se pride najbližje po cesti Kamnik - Stahovica - Črnivec - Podvolovjek - Luče - Solčava - Logarska dolina - http://www.zaplana.net/izleti/KlemencaJama/


Od opreme rabite vse kar je potrebno za v hribe - to bi že morali vedeti. No, da ne bo zadrege: čelada, pas, plezalke, 4 vponke z matico, 120 cm gurtno, 2 x po 4 m pomožne vrvice (prusik), reverso/ATC, kladivo (eno na dva tečajca) + ostala osebna oprema - zna past kakšen dež, zato priporočam vetovko pa seveda dolge hlače. Ostalo plezalno opremo priskrbijo inštruktorji.


Izbrskajte članske izkaznice, da ne boste plačevali spanja duplo. Cena za eno noč spanja (s člansko izkaznico PZS) znaša 9€.




Najavite se, če mislite it plezat. Na četrtkovem predavanju bom pobral zadnje prijave, preveril kdo je plačal šolo v celoti in sestavil seznam navez. Predebatirali bomo tudi morebitna vprašanja glede izleta.
Myspacebuttonisbroken
Odgovori