Tabor Dolomiti 2012

Obvestila in objave šol.
Odgovori
knop
Prispevkov: 84
Pridružen: 28 Feb 2006, 18:59
Ime in priimek: Jernej Knop

Takole za boljšo razvidnost...ker nekateri nimate živcev za raziskovanje po netu.

Tabor v Dolomitih namenjen primarno nadaljevalcem se bo zgodil tale konec tedna-15-16.9. Tako da izgovorov NI ...

Še povzetek:
Gremo v skupino Sella in okolica, spimo v campu v Canaceiju http://www.campingmarmolada.com/en/.
Smerc za prste obliznit v tistih koncih res ne manjka.
Upam pa da se prpelje še kj mesnatega za oblizbit...Mance;-)
Se kdo javi za meso nabavit...če ne ga bom določil v četrtek.

Smerce bom probal na dropškatlo naložit...sporočim, ko bo.

Ps Dejte se mal napisat na moj pm da vidim koliko vas/nas gre.
Detajle dorečemo v četrtek na odseku...beri England
vent nous porteras
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Nočem biti pesimist :( , samo a ste upošteval, da zna do jutri zapasti v Alpah do 50 cm svežega snega? :bio:

Saj južne stene bodo verjetno za vikend po platah suhe, vprašanje pa je kakšen bo sestop. :???: :!:
Izi
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Uvodoma abzajl
V že visokem sončnem dnevu se nas je šest podalo v Cavaces. Z Mico pod krasno štirico tam že na vstopu nisva imela možnosti. Dve navezi sta bili že v smeri, na začetni cug pa je čakalo še najmanj ducat ljudi (to je več kot 12). Ta zadnje so naši zvečer videli izstopati v čisti temi. Zato sva se pridružila matičarskemu vlakcu v sosednji Vodniški smeri. Da štanti tam niso v redu, vmesno varovanje pa še manj, ne bi razglabljal. Višje nama je po lazji strmi gredini druščina pobegnila s skico smeri vred nekam izven vidnega in slišnega polja. Na edinem v redu varovališču pa gledam gor v navpično odprto poč, nad njo pa najbolj neusmiljeni možni pogled v rumeni, nazaj nagnjeni platasti dolomit brez razčlemb; tudi kakšnega osamljenega prusika ni bilo videti, kaj šele klina. S skoraj dveh tretjih smeri je sledil je organizirani spust nazaj, vseskozi v levo dol, na duševno svobodo. Mica je bila pri manevrih izjemna, sam pa sem v kakšni smeri obračal po več kot petintridesetih letih. Vse je šlo na po dveh sproti zabitih klinih, povezanih v vago v smer spusta, napake pri mojih stotih (kilah) ni smelo biti. Zaradi tega sem bil v šodrih doli zelo zadovoljen, Mica brez smeri pa žalostna. Nekaj je v zvezi z našimi zgorjaj pojamrala o matičarskemu tovarištvu.
Tovarištvo
Štirje smo dolomitsko turnejo itak podaljšali še za en dan. Uroš, Luka, Knop pa jaz gremo v rahlo tristo metrco nad Falzaregom. Ker petdeset metrske cuge ne mislim plezati s samo enim vmesnim frendom, sem kakšen dostojni klin tudi počil v skalo, šlo je za strme petice. Knop pa Luka sta drvela naprej, z Urošem se pa znajdeva v težavah. Sicer ne predolg, toda po vseh normativih preozek previsni kamin z vstopom »spodaj brez« je bil podoben notranjosti opranega tankega črevesa. Že hočem junaško »odfajtati«, pa se mi od zgoraj prismeje vrv z že pripravljeno zanko. Seveda sem jo z veseljem uporabil – prvič, odkar plezam. Nad pomolu nad kaminom pa se mi v soncu smeje Luka, Knop je pa tam v rušju že skoraj spal. Ista situacija se je ponovila še enkrat tik pod vrhom sicer prave dolomitske plezarije. Uroš je kot drugi poizkušal prelisičiti pravo linijo plezanja zunaj kamina, šel vanj in se v njem zagozdil. Kakšen pogled na dedca, ki iz izstopne luknje gleda ven le od pasu navzgor in ne more nikamor!
Ko je kooončno iz hladnega objema rešil tudi svoje največje bogastvo pod pasom, smo mu, stari pujsi, takoj dali nalogo: »Uroš, sedaj si zopet kompleten in pri sebi, zato moraš do sprejema decembra našo, k Akademcem prebeglo tečajko zopet pripeljati nazaj na ferajn !» Tako, in še bolj veselo, so šli naši letošnji Dolomiti!
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Ortich; v srce si me zadel!
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

V povezavi je nekaj malega fotk, na večini so cinque torri, večerni trenutki pa niso za javnost(:

https://picasaweb.google.com/1020793891 ... directlink

Bilo je izjemno lepo, hvala vsem in se priporočam za naslednjič(;
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

...aja skoraj bi pozabil, tole je nujno poslušat zraven, ko gledaš fotke(;

http://www.youtube.com/watch?v=76xnswPL ... r_embedded#!

:D
Odgovori