Poletne radosti

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
borouc
Prispevkov: 49
Pridružen: 02 Jan 2017, 21:55
Ime in priimek: Bor Levičnik

Evo, da za konec sezone še spišem eno poročilo :)
Najprej kronološko:
- 4.6.2022 / Kamniška smer / VII / 250m / Anja Petek
- 11.6.2022 / Trenutek, ki vznemirja / VIII- / 300m / Krištof Frelih / 1. ponovitev, NP
- 26.6.2022 / Johanca / VIII- / 320m / Blaž Karner / 1. ponovitev, NP
- 17.7.2022 / Beli pajek / VIII+ / 250m / Domen Košir / RP 
- 21.7.2022 / Via Attraverso il Pesce / 7b (2m enega 7aja ni bilo prosto) / 1200m / Jernej Kruder
- 31.7.2022 / Nejčeva smer / VIII / 550m / Krištof Frelih / NP
- 6.9.2022 / Spominska smer Grege Lačna / IX- / 500m / Andrej Grmovšek / NP
- 22.9.2022 / Sreča na vrvici / 7c / 300m / Gregor Šegel / RP
Naj friko smeri:
- Sex and candy, 8a+ (Skedenj)
- Onda anomala, 8b (Skedenj)

Zdej pa še v fotografiji:
Sončen Kogel za vplezat :D 
Slika


Potem pa Trenutek, ki vznemirja v Debeli peči. No, midva sva imela dva: prvi je bil odlomljen grif in polet Krištofa na nagor zabit klin, drugi pa skorajšni moj polet ob odlomljenem stopu (polici) in padec na nahrbtnik. Midva sva ostala cela, nalgenka jo je pa skupila. 
Slika

Slika


Sledila je Johanca v Planjavi.  Huda smerca z zabavnimi prehodi po fajn kompaktni skali (seveda za slovenske hribe :D)
Slika


Slika

Sledili so prvi dolomiti s Kruderjem in sicer Tre Cime. 
Slika

Prvi dan sva šla pogledat Švicarsko, za katero sva šele na licu mesta zvedela, da se je en raztežaj podrl in je sedaj iz 7aja ratala ocena vsaj 8a. 
Slika

Drugi dan pa Bellavisto. No, če nič drugega mi je dalo vsaj motivacijo, da bi tudi jaz to rad enkrat zlezu :)
Slika

Slika


Sledili so spet naši hribi in sicer Škarje, Beli pajek. 
Slika


Meni je bila amazing smer z res kompaktno skalo :D pa zabavni prehodi po luknjicah se tudi najdejo.
Slika

Platkeeee
Slika


Najtežji raztežaj je kar pošten za oceno, začne se z bolderskim detajlom in nadaljuje z vzrdžljivcem po previsu in boljših gifih.
Slika


Iiiiin drugi Dolomiti! Tokrat sva se z Jernejem odločila za famozno Ribo v Marmoladi. No, pričakoval sem malo večje runoute, saj se v tistih platah da dati marsikaj noter. Žal je zame bil vzpon z lepotno napako, saj mi je dvakrat odprlo dlani v predzadnjem 7aju slaba 2 metra pod štantom in sem dvakrat naredil kar konkreten padec v stran na klin in stare prusike :D. S kriki sem se sprijaznil s tem, da ne bo šlo, saj naju je čakala tudi še dobra polovica stene nad nama. Tako sem se zvlekel po štriku do klina in še enkrat odplezal zadnji obvezni del do štanta, kjer sem prej padel. 
Slika

Prvi težji raztežaji.
Slika


Iz Ribe ven. 
Slika

Prišla sva na vrh po cca 14h plezanja in sva se odločila, da počakava na prvo gondolo naslednji dan. Seveda nisva imela spalk, mraza pa na srečo tudi ni bilo.
Slika


Bolj kot kaj drugega sem še povaroval Jerneja v Via Italia, jaz sem takrat za resen poskus v tej smeri potreboval še kakšen plus višji nivo in kakšen rest day več po Marmoladi :D.
Slika


Pa smo spet nazaj v Slo, tokrat Nejčeva smer. 
Slika

Zares huda linija s povprečno enim klinom na raztežaj ali pa še to ne. Ostalo se odlično varuje s frendi, le detajl je ironično treba zarinit par metrov s slabšim varovanjem.
Slika

Ti sam dej na dilferja ajga
Slika

Ponovno v Ojstrici, tokrat poskus v Izzivu.
Slika

Bila sva že nad vsemi detajli, ko me v zadnjih metrih zadnje osmice dobi epska nevihta. Čakam in čakam na polički, da se izlije, ampak v resnici sem samo bil vedno bolj premočen in grif je imel vedno večjo lužo.  
Slika


Nato pa iskanje vremenskih okenj v Triglavu, lepa nova smer Spominska Grege Lačna. 
Slika

Precej športno opremljena, tako da se lahko samo skoncentriraš na plezanje in res uživaš!
Slika

Detajl mi je uspelo splezati na pogled in zahvala gre prejšni navezi, ki je pocahnila vse grife, tenkju veri mač!!!
Slika

Eno streho smo pa še zmerem lohka.
Slika


In pa verjetno še zadnje dejanje tega poletja, preden odpotujem v daljne kraje - Sreča na vrvici v južni steni Planjave. V teh 300 metrih se res naplezaš in pustiš tudi malo duše noter, če ti 7c ni ravno ful ful pod mejo. Najtežja raztežaja sem moral ponavljati, ostalo pa je šlo v prvo. Zahvala gre Gregiju legendi, ki je šel tole z mano in me zelo potrpežljivo zihral na visečih štantih v mrazu in vetru :D
Slika

Predzadnji raztežaj (detajl), v katerem se že kar poznajo utrujene roke, blazinice in boleče plezalke... 
Slika

To je to, na čim več takih dogodivščin kot so bila to poletje in hvala vsem, ki ste jih delili z mano!! 

 
 
 
Kaj
rner
Prispevkov: 34
Pridružen: 31 Dec 2016, 17:13
Ime in priimek: Blaž Karner

Megaaa!!!

 
Odgovori