4 giorni una estate - Sass Pordoi

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

V torek 15.9.2020 sem v izbrani družbi Blaža Karnerja in Matevža Štularja preplezal strmo, navijaško in grifov polno smer 4 Giorni Una Estate.

Fanta sta spet prikazala izjemno nadarjenost za dolomitske strmine. Z znanjem igre kamen škarje papir sem dobil prvih 5 raztežajev. Smer se začne z dokaj na daleč navrtanim 6a+ raztežajem, ki mi je vzel precej časa. Naslednjega, 6b+ sem se tudi lotil nekoliko narobe in si malo otežil plezanje.Slika

Začetni trdnosti plezanja je sledilo nekaj sopihanja in spodbud tako, tako da so mi šli ostali raztežaji do detajla smeri z oceno 6c+, bolje od rok. Drugi del je dobil Blaž. Previsni previs!! Blaževo lahkotno poplezavanje bi lahko koga zavedlo, da gre za lahek raztežaj, ampak v previsu se obotavljati ni priporočljivo:D
Slika

Izpostavljenost je res izjemna!
Slika

Blaž v 6b raztežaju pod polico...
Slika

Vršni del je dobil Matevž, ki ga je mojstrsko rešil. Vsi skupaj smo se strinjali, da je ta - 7a detajl lažji do spodnjega 6c+.
Slika

Guido Štular:
Slika

Na vrhu smo opravili obredni matičarski pozdrav proti dolini!
Slika

In se po vršni zgradbi Sass Pordoi-a, ki spominja na kamnito puščavo odpravili na prelaz, vsak s prihranjenimi 16€!
Slika

Na prelazu so nam trave, močno sonce in prijatelji pričarali lep večer. Hvala Radotu za pašto!
Slika

Plezat je res dobr!!
Odgovori