Pikarija po avstriji

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
andreji
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Jan 2019, 14:34
Ime in priimek: Andrej Ileršič

Malo kasneje vendar naduljujem zgodbo po petkovi plezariji v tamarju 25.1. Ker po prečudovitem dnevu brez gneče v ledu nemoreš spati doma sva se s kolegom odpravila v Maltatal. Po prespani noči v avtu sva skočila na drugo stran tunela in ob celem dnevu na voljo odločila za plezanje slapa Mareiner.
Ob začetku plezanja sva imela prečudovit pogled na ledene skulpute.
Slika

Začetek je izgledal obetaven.
Slika

A kmalu po prvem posoliranem skoku je kazalo, da bova kar nekaj slapa pregazila.
Slika

A kjub snegu je nasmešek na obrazu rasel ob vsaki zavesi, ki je samo čakala na družbo avanturistov ;)
Slika

Kdaj je na vrhu vsakega zaledenelega skoka sneg je na nekaterih mestih bilo prav izpostavljeno in malo nevarno. Ob veliki količini snega na nekaterih mestih ni bilo možno priti do trde podlage ali kakršne koli dobre opore. Ampak kaj pa je oranje ledine po snegu sredi zime za kmečke pobe.
Vse za nekaj ledu in plezanja.
Slika

And than again... Mene je malo reševala moja Dachau postava, kolega je mel pa kar kondicijsko muko pri vsem tem udiranju :wink:.
Slika

Vendar vsega lušnega je enkrat konec. Zadnji cug sva se malo pozihrala, ker na nekaterih mestih pod snegom ni bilo ledu in je bilo malo neprijetno ob vsej utrujenosti.
Slika

Po tem je sledil spust po slapu nad vrhom malo v levo sva izbrala prvo drevo nad previsom in začela spust. Spuščala sva se s pomočjo dreves razen v enem primeru. Ostal sem na koncu štrika na sredini slapa in s pomočjo abalaka sva prišla do dna.

Ker dva dni plezanja še nikoli ni bilo dosti sem v nedeljo z mojo drago in njenim očetom skočil v Grazer Bergland, kjer smo šli plezat v bližini mesta Tiefenbachgraben 12, Avstrija. Tam se nahaja zaledenel slap Zeit zum Träumenm ki je precej enostaven (taka nedeljska plezarija).
Slika

Kar hitro pridemo do vrha in se odločimo, da skočimo še v spodnje plezališče.
Slika

Plezališče je "free" in je bilo lepo narejeno. Kaj češ lepšega kot pa za konec še malo potrenirat in plezat dokler gre.
Slika

https://www.gbl-outdoor.com/media/topo- ... e-1634.pdf
Odgovori