Stoletje, Nad Šitom glava

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Mica
Prispevkov: 56
Pridružen: 06 Jul 2011, 11:06
Ime in priimek: Ljubljana

S sobotnimi izpiti na Vršiču se je zaključilo še eno leto šolanja na odseku. Hvala vsem inštruktorjem, ki nam požrtvovalno posredujejo svoja znanja in dragocene nasvete!
Sledil je piknik v Trenti. Za nedeljo pa sem si jaz zaželela še plezanje. Kljub mnogim skeptikom, se je le našel junak, ki zna združiti oboje, tako piknik-pijanko kot plezanje! Primož Kunaver je predlagal, da greva v Stoletje (VI-/IV, 180 m) v JV steni Nad Šitom glave. Plezal je kot prvi. V smer sta takoj za nama vstopila tudi Igor in Ivana (spodaj objavljene fotke so njene).
Pogumno smo prenašali vse posledice prejšnje noči in neusmiljeno pripekanje sonca.
Prva polovica smeri je lepa. Najzanimivejša detajla sta velika plata, ki je resnično uživaška, ter prečka, ki je na prvi pogled videti kar resna, a se s plezanjem rahlo gor-dol najde netežaven prehod z odličnimi oprimki in stopi. Prečki sledi še previs (z mogoče malo pretirano oceno), nato pa je težav konec.
Skala je dobra, bolj krušljiva pa je v drugi polovici smeri. Čeprav je smer opremljena s svedrovci in klini, ključna mesta zahtevajo dodatno varovanje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Odličen soplezalec, odličen dan, zato na koncu kar poezija kitajskega pesnika Li-Tai-Poja iz osmega stoletja:

Razgubile so se že meglice,
odletele so čez gaje ptice.
Le King-Tinga mirni vrh in jaz
zreva drug si drugemu v obraz.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

A ste opazil metuljčka na moji nogi na 3. fotki? Sm se kr potrudla za to slikat :))) iiiiiiiiii :D
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
KatjaR
Prispevkov: 97
Pridružen: 16 Maj 2008, 15:09
Ime in priimek: Katja Rostohar

Full lepe slike
sam gor
Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

tale metuljček je mal na foot fetiš mahnjen :)...
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
Odgovori